IBKR Facade – Segédeszköz algoritmikus kereskedéshez

Az Interactive Brokers ügyfeleinek különböző API-kon keresztül is hozzáférést biztosít a számlavezetési és kereskedési funkcionalitásához. Ha tehát rendelkezel programozó vénával, elviekben semmi sem tart vissza tőle, hogy saját automatizált rendszert készíts az Interactive Brokers számládhoz. A célom az volt, hogy a tőzsdei kereskedés automatizálása iránt érdeklődő fejlesztőknek egy svájcibicska szerű megoldást adjak a kezébe, amire a nyers TWS API használatánál jóval kényelmesen felépíthetik a saját szoftverüket.

Földgáz trading 2022-ben – Az év legnehezebb piaca

Év végén általában számot vetek. Ilyenkor visszanézem az évet, átnézem a nagyobb ügyleteimet és retrospektíve megpróbálok hibákat, valamint tanulságokat találni, amik talán előnyömre válnak majd a jövőben. Arra gondoltam, idén ezt egy kiemelten fontos termék kapcsán nyilvánosan is megteszem, egyrészt mert talán másnak is hasznára válnak ezen gondolatok, másrészt pedig olyan kirívóan extrém éve volt … Olvass tovább

Befektetni a háborúba? A tőzsde esete a morállal

Oroszország és Ukrajna kapcsán az utóbbi napokban egyre gyakrabban merül fel a kérdés, hogy mennyire etikus dolog ilyen helyzetben nyerészkedni az események alakulásán. Azt feltételezni, hogy a piacon elérhető termékekhez kapcsolódik valamiféle pénzben kifejezhető morális értékítélet, elsőre naiv gondolatnak tűnik. De vajon tényleg az?

Kereskedési időtávok, avagy miért buksz a tőzsdén

Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a befektetések széles palettáján a tőzsde az, ahol átlagemberként minél hosszabb távon van értelme gondolkozni. A tőzsdei árak hosszútávon folyamatosan emelkednek. De vajon miért van ez? Igaz egyáltalán? Hol vannak a buktatói annak, ha valaki megpróbálja megverni a piacot? Tényleg kaszinó a daytrade? Cikkemben ezeket a kérdéseket igyekszem őszintén, egy kis iróniával, de világosan körbejárni.

Miért nem tőzsdézik a magyar?

Az alábbi írás eredetileg a CapitalBlogon jelent meg 2021 júliusában. A magyar lakosság megtakarításai 2021 márciusában az MNB adatai szerint közel 70 ezer milliárd forintra rúgnak. Ez várhatóan tovább növekszik a koronavírus válsággal kapcsolatos intézkedések okán, hiszen a megkeresett pénz egy részét egészen egyszerűen nem volt hol elkölteni. De vajon mit kezd az átlag megtakarító … Olvass tovább